Deqing Demi Pigment Technology Co., Ltd.
  • Domov
  • O nás
  • Produkty
    • Oxid železa žlutý
    • Oxid železa černá
    • Oxid železa hnědá
    • Oxid železa oranžová
    • Oxid železa zelená
    • Oxid železa modrá
  • Zprávy
    • Společnost News
    • Zprávy průmyslu
    • Informace o výstavě
  • Aplikace
  • Kontaktujte nás
Volání:

86-572-8035379

Deqing Demi Pigment Technology Co., Ltd.
Deqing Demi Pigment Technology Co., Ltd.
  • Français
  • Latine
  • 日本語
  • 한국어
  • Tiếng Việt
  • ไทย
  • বাংলা
  • Hrvatski
  • čeština
  • dansk
  • Nederlands
  • Pilipino
  • Deutsch
  • Suomalainen
  • Magyar
  • Indonesia
  • Gaeilge
  • italiano
  • Bahasa Melayu
  • norsk
  • فارسی
  • Polskie
  • Português
  • Română
  • Slovák
  • svenska
  • Türk
Deqing Demi Pigment Technology Co., Ltd.
Deqing Demi Pigment Technology Co., Ltd.

Webová nabídka

  • Domov
  • O nás
  • Produkty
    • Oxid železa žlutý
    • Oxid železa černá
    • Oxid železa hnědá
    • Oxid železa oranžová
    • Oxid železa zelená
    • Oxid železa modrá
  • Zprávy
    • Společnost News
    • Zprávy průmyslu
    • Informace o výstavě
  • Aplikace
  • Kontaktujte nás

Hledání produktů

Jazyk

  • Français
  • Latine
  • 日本語
  • 한국어
  • Tiếng Việt
  • ไทย
  • বাংলা
  • Hrvatski
  • čeština
  • dansk
  • Nederlands
  • Pilipino
  • Deutsch
  • Suomalainen
  • Magyar
  • Indonesia
  • Gaeilge
  • italiano
  • Bahasa Melayu
  • norsk
  • فارسی
  • Polskie
  • Português
  • Română
  • Slovák
  • svenska
  • Türk

Podíl

Nabídka ukončení

Domov / Zprávy / Zprávy průmyslu / Pigment Yellow 42: Vysvětlení klíčových kritérií výběru pro průmyslové nákupčí

Novinky a informace

  • Společnost News (2)
  • Zprávy průmyslu (117)
  • Informace o výstavě (2)
  • Oxid železitý červený
  • Žlutý oxid železitý
  • Oxid železitý černý
  • Oxid železitý hnědý
  • Oranžový oxid železitý
  • Zelený oxid železitý
  • Oxid železitý modrý

Sociální síť

Pigment Yellow 42: Vysvětlení klíčových kritérií výběru pro průmyslové nákupčí

Nov,06,2026
Pigment Yellow 42 je C.I. 77492, CAS 51274-00-1: syntetický hydratovaný oxid železa, alfa-FeOOH goethit, obvykle specifikovaný na minimální obsah FeOOH 86 procent a práh dehydratace blízko 180 °C. Tento poslední údaj vyřeší více sporů o nákup než cena, protože žlutá, která se chová perfektně v dodavatelově testu sušení při 105 °C, může být v peci viditelně červenější. Kupující, kteří si vyberou PY 42 pouze pro odstín, obvykle zjistí rozdíl na výrobní lince, nikoli ve fázi nabídky.
86 % Minimální FeOOH v typické specifikaci
±5 % Tolerance pevnosti tónování proti standardu
1,0 % Maximální vlhkost při 105 °C
180 °C Počátek dehydratace goethitové mřížky

Co Pigment Yellow 42 vlastně je

Pigment Yellow 42 je označení Colour Index pro syntetický žlutý oxid železitý, hydratovaný oxid železitý s goethitovou krystalickou strukturou a číslem CAS 51274-00-1. Regulátoři kosmetiky uvádějí stejnou látku jako CI 77492 a v Evropské unii je totožná chemie povolena jako potravinářské barvivo E172.

Pigment Yellow 42 (C.I. 77492) je syntetický goethitový pigment, alfa-FeOOH, který poskytuje světlostálou, alkáliím odolnou žlutou bez chemie těžkých kovů chromové nebo kadmiové žluti.

Skupina oxidů železa je indexována spíše podle barvy než podle chemie: CI 77491 pro červenou, CI 77492 pro žlutou a CI 77499 pro černou. Protože všechny tři sdílejí stejnou oxidovou bázi, mísí se bez poruch kompatibility, ke kterým dochází, když se organické a anorganické pigmenty setkají v jedné dávce. To je důvod, proč je většina terakotových, hnědých a hnědých stavebních produktů vyrobena ze dvou nebo tří stupňů oxidů železa, spíše než z jedné předem sladěné barvy.

Uvnitř této rodiny je PY 42 jediný pravý žlutý a jediný člen, který dehydratuje. Přírodní žlutý okr nese stejný minerál s vyšším obsahem jílu a oxidu křemičitého, proto jsou průmyslové objemy dodávány téměř výhradně jako syntetický pigment s řízenou distribucí velikosti částic.

Iron Oxide Yellow Pigment PY 42 Grades 313, 920 and E172 Oxid železitý žlutý pigment PY 42 Třídy 313, 920 a E172 Syntetická pigmentová žlutá 42 pro beton, nátěry a keramiku, se třídami 313, 920 a E172 a kontrolovanou velikostí částic. Zobrazit produkt →

Sedm čísel, která patří do specifikace nákupu

Funkční specifikace Pigment Yellow 42 se vejde na jednu stránku: obsah železa, síla tónování, vlhkost, zbytky síta, ve vodě rozpustné soli, pH a absorpce oleje. Vše mimo tento seznam je rozhovor o barvě a barva je parametr, který se mezi kompetentně vyrobenými šaržemi liší nejméně.

Typické parametry nákupu pro Pigment Yellow 42, odkazované na specifikaci ISO 1248 a sérii testů ISO 787.
Parametr Typické okno nákupu Testovací reference
Obsah železa jako FeOOH Minimálně 86 procent ISO 1248
Síla tónování 95 až 105 procent zachovaného standardu ISO 787-24
Vlhkost Maximálně 1,0 procenta při 105 °C ISO 787-2
Zbytek na sítu 45 mikronů maximálně 0,10 procenta ISO 787-7
Soli rozpustné ve vodě maximálně 0,5 procenta ISO 787-3
pH vodného extraktu 4 až 7 ISO 787-9
Absorpce oleje 25 až 35 gramů na 100 gramů ISO 787-5

Síla tónování je místo, kde k vyjednávání skutečně dochází. Dva dodavatelé mohou oba nabízet Pigment Yellow 42 a přesto dodávat prášky, které se liší o 10 procent v barvicí síle, což mění váš poměr zpomalení a vaše náklady na barevnou jednotku. Kupující používající fixní složení by měli nakupovat v souladu se zachovaným standardem a zacházet s čínskými štítky, jako jsou např oxid železitý žlutý 313 spíše jako posilovací pás než jako úplná specifikace.

Vyžádejte si zachovaný standard s cenovou nabídkou. Údaj o síle tónování bez referenčního vzorku je číslo bez významu.

Tepelná stabilita: Proč je 180 °C praktický strop

Pigment Yellow 42 si drží svůj odstín zhruba při 160 až 180 °C. Nad 200 °C ztrácí goethitová mřížka svou krystalizační vodu a přeměňuje se na červený hematit, takže proces s vyššími vrcholy by neměl být specifikován pouze na PY 42.

Indikativní barevný posun Pigment Yellow 42 po 30 minutách působení tepla (Delta E*ab)
120 °C
0.3
140 °C
0.5
160 °C
1.0
180 °C
2.2
200 °C
5.0
220 °C
9.5
Údaje ukazují na chování při dehydrataci goethitu a měly by být potvrzeny s ohledem na vaši vlastní špičkovou procesní teplotu před podpisem specifikace.

Přeměna je spíše postupná než skoková. Formulace zpracovaná při 190 °C může vypadat přijatelně v jediném vzorku a poté se může pohybovat v průběhu výrobního týdne, jak se mění zatížení pece. Tam, kde se odstín musí držet dlouhodobě, kupující buď přesunou žlutou složku na tepelně stabilní stupeň, nebo přijmou posun červené jako součást cílové barvy.

Míchání je praktická cesta. Žlutá v kombinaci s červenými a černými oxidy železa vytváří zemité tóny používané v dlažbách, omítkách a střešních taškách a předem namíchaná hnědá odstraňuje riziko mísení mezi jednotlivými šaržemi, které s sebou přináší vlastní výroba.

Iron Oxide Brown Pigment Grades 610, 640 and 686 Oxid železitý hnědý pigment stupně 610, 640 a 686 Předem smíchaný hnědý pigment na bázi oxidu železa pro zemité tóny v dlažbě, omítce a střešních taškách, se třídami 610, 640 a 686. Zobrazit produkt →

Rozptyl a barevný rozdíl: Dva ověřitelné výsledky

Rozdíl barev mezi jednotlivými šaržemi na PY 42 je normálně řízen na Delta E*ab 1,5 nebo nižší oproti zachovanému standardu pod osvětlením D65, přičemž síla tónování se udržuje v rozmezí plus minus 5 procent. O tom, zda se výrobní série shoduje se schváleným vzorkem, rozhodují tato dvě čísla, nikoli chemie.

Standardní stupeň

  • Primární velikost částic typicky 0,1 až 0,4 mikronu ve formě sypkého prášku
  • Plné tónovací síly dosáhne po 30 až 40 minutách vysokosmykové disperze
  • Nejlépe se hodí pro barvení betonu, malty, dlažby a sypkých konstrukcí
  • Kontrolní bod: zbytky síta a suché hrudky po dlouhém skladování

Mikronizovaný stupeň

  • Frézováno na užší rozdělení, často s povrchovou úpravou
  • Při stejném střihu dosáhne plné síly za 15 až 20 minut
  • Nejlépe se hodí pro nátěry, masterbatch a inkousty, kde je specifikována jemnost mletí
  • Pozorovací bod: vyšší absorpce oleje a více prachu při manipulaci

O hodnocení rozhoduje aplikace. V cementových systémech, jako je integrálně probarvený beton a dlažba, je obvyklou volbou standardní třída žluté pigmenty pro barvení betonu pokrývá otázky týkající se dávkování a kompatibility, na kterých záleží. V rozpouštědlových a práškových nátěrových hmotách se mikronizovaný druh vyplácí kratšími cykly disperze a menším počtem nadměrných částic.

Shoda: Přiřaďte certifikát k cílovému trhu

EN 12878 upravuje pigmenty na bázi oxidu železa používané k barvení stavebních materiálů na bázi cementu a vápna v Evropě, ASTM C979 se vztahuje na pigmenty pro integrálně probarvený beton ve Spojených státech, CI 77492 se objevuje v příloze IV nařízení EU 1223/2009 pro kosmetické použití a stejná chemie je povolena jako E172 pro potraviny v Evropské unii.

Poznámka k nákupu

Šarže, která splňuje ISO 1248, může ve vašem závodě stále selhat, když limitujícím parametrem jsou ve vodě rozpustné soli, nikoli obsah železa. Zeptejte se, který parametr byl testován, nejen zda dávka prošla.

Heavy metal control je samostatný rozhovor. Standardní, mikronizované druhy a druhy s nízkým obsahem těžkých kovů existují právě proto, že potravinářské, kosmetické a hračkářské aplikace mají limity migrace a čistoty, které stavební aplikace nemají. Hračky a polymery určené pro péči o děti spadají pod migrační testy EN 71-3, zatímco kosmetické a potravinářské výrobky stanoví limity pro arsen, olovo a rtuť. Požadujte výsledky indukčně vázané plazmy na šarži spíše než za rok.

Kvalifikace dodavatele: Šest kontrol před objednávkou

Dodavatel, který odpoví na všech šest níže uvedených otázek spíše dokumenty než ujištěními, stojí za zkušební objednávku.

Požádejte o certifikát šarže přesně nabízené šarže, nikoli o generickou šablonu certifikátu.

Vyžádejte si 1 až 2 kilogramový vzorek ze stejné šarže, zapečetěný a datovaný, a polovinu si uschovejte.

Proveďte tepelný test při vaší skutečné špičkové procesní teplotě, nikoli při podmínkách sušení dodavatele.

Potvrďte sílu tónování proti vašemu vlastnímu zachovanému standardu pomocí vlastního pojiva a poměru poklesu.

Zkontrolujte ochranu proti vlhkosti v balení: 25 kilogramové vícestěnné pytle s polyetylenovou výstelkou nebo 1000 kilogramové velké pytle s paletami zabalenými ve smršťovací fólii pro námořní přepravu.

Potvrďte smluvní subjekt, přístav nakládky a dokumenty, které se zásilkou cestují, včetně osvědčení o původu a případné zprávy o kontrole třetí strany.

Deqing Demei Pigment Technology Co., Ltd. vyrábí anorganické pigmenty na bázi oxidu železa v červené, žluté, černé, hnědé, oranžové, zelené a modré barvě a prodává je prostřednictvím své přidružené obchodní společnosti Deqing Hele New Material Technology Co., Ltd. Každý kupující, který kvalifikuje výrobce, by měl písemně potvrdit, že se výroba a obchod rozdělili, protože to vyřeší, kdo odpoví na reklamaci.

Custom Iron Oxide Pigment Range in Seven Colours Vlastní řada pigmentů oxidu železitého v sedmi barvách Standardní, mikronizované a low-heavy-metal série v červené, žluté, černé, hnědé, oranžové, zelené a modré pro nátěry, plasty, stavební materiály a beton. Zobrazit produkt →

Cena za tunu proti ceně za jednotku barvy

Cenová nabídka na tunu Pigment Yellow 42 se stává srovnatelnou pouze po normalizaci síly tónování. Dva prášky za stejnou cenu za tunu nejsou stejným nákupem, když jeden poskytuje 92 procent barvicí síly druhého.

Pigment s 92% sílou tónování stojí stejně na tunu a o 8 procent více na barevnou jednotku.

Doprava a balné patří do stejného výpočtu. Taška, která při přepravě nabírá vlhkost, může stát více při přepracování a odmítnutých dávkách než námořní přeprava ušetřená na tenčích obalech.

Otázky, které se ptají průmysloví kupující před objednávkou

Je Pigment Yellow 42 stejný jako oxid železa žlutý 313?

Č. Pigment Yellow 42 je definice barevného indexu syntetického žlutého oxidu železa. Číslo 313 je obchodní značka popisující sílu tónování a barevný pás uvnitř této definice, takže oba dodavatelé mohou prodávat PY 42 a zároveň dodávat produkty s různou barevností na kilogram.

Při jaké teplotě ztrácí Pigment Yellow 42 barvu?

Dehydratace goethitové mřížky začíná v blízkosti 180 °C a je viditelná již před 220 °C. Procesy s maximem nad 200 °C by měly specifikovat tepelně stabilní žlutou nebo směs PY 42 s červeným oxidem železa podle návrhu, nikoli náhodně.

Kolik Pigment Yellow 42 je potřeba k barvení betonu?

Integrálně probarvený beton běžně používá 2 až 8 procent pigmentu oxidu železa na hmotnost cementu a žlutá se nachází na horním konci tohoto pruhu, protože jeho tónovací síla je nižší než u červené nebo černé. Potvrďte přesné dávkování zkušební směsí proti schválenému vzorku.

Lze Pigment Yellow 42 používat v kosmetice a při styku s potravinami?

Ano, ve správném ročníku. CI 77492 je uveden v příloze IV nařízení EU 1223/2009 a stejná chemie oxidu železa je v Evropské unii povolena pro použití v potravinách jako E172. Obě cesty vyžadují třídu s nízkým obsahem těžkých kovů podporovanou daty stopových prvků na šarži, spíše než standardní třídu konstrukce.

PREV:No previous article
NEXT:Přírodní červený oxid: Jak hodnotit kvalitu surovin pro průmyslové použití

Doporučené produkty

  • Oxid železitý modrý
    Zobrazit více
    Oxid železitý modrý
  • Zelený oxid železitý
    Zobrazit více
    Zelený oxid železitý
  • Oranžový oxid železitý
    Zobrazit více
    Oranžový oxid železitý
  • Oxid železitý hnědý
    Zobrazit více
    Oxid železitý hnědý
  • Oxid železitý černý
    Zobrazit více
    Oxid železitý černý
  • Žlutý oxid železitý
    Zobrazit více
    Žlutý oxid železitý
  • Oxid železitý červený
    Zobrazit více
    Oxid železitý červený
Adresa

20. patro, Mibei Chuanggongchang č. 650 Yunxiu South Road, Deqing County, Huzhou City, provincie Zhejiang, Čína (prodejní kancelář)

E-mail

[email protected]

Telefon

86-572-8035379
86-13666526593

Sociální síť
Produkty
  • Oxid železitý červený
  • Žlutý oxid železitý
  • Oxid železitý černý
  • Oxid železitý hnědý
  • Oranžový oxid železitý
  • Zelený oxid železitý
  • Oxid železitý modrý

Copyright © Deqing Demi Pigment Technology Co., Ltd.

Velkoobchodní profesionální výrobci pigmentu barev, továrna

  

Odeslat zpětnou vazbu